Първата ракета на България Григор Димитров започна с победа на турнира от сериите Мастърс в Париж. Българинът победи с 2:1 (6:1, 2:6, 6:2) сета френския ветеран Ришар Гаске.

В първия сет Григор показа страхотен тенис и не остави шансове на опитния си съперник. Той направи два пробива и затвори сета с 6:1.

Във втория сет нямаше пробиви до 5:4 за Гаске, но французинът проби в решителния момент и изравни сетовете след 6:4.

В третия сет Григор проби още в първия гейм, след това направи и пробив за 5:2, а след 6:2 затвори сета в своя полза, а с това и мача.

Така първата ни ракета продължава към втория кръг на турнира, където го очаква коравия руснак Карен Качанов.

С победата Григор си гарантира 45 за ранглистата и 22 000 евро от наградния фонд.