Марица (Пловдив) постигна седмата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига и продължава да е начело в таблицата с перфектен актив от 21:0 гейма. Шампионките победиха като гост Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:13, 25:8) това беше и последна среща от първия полусезон в НВЛ, след като вече всички отбори в първенството са играли един срещу друг по веднъж.

Маричанки влязоха в двубоя доста мощно и поведоха със 7:0. При шест точки преднината дойде техническото прекъсването – 12:6. Геймът беше затворен от маричанки с 25:13 след успешна атака на Добрина Христоскова. Във втория гейм Раковски не позволи сериозна разлика още в началото и шампионките поведе със 7:4. При резултат 12:7 за Жълто-сините дойде техническото прекъсване. Марица поведе с 2:0 гейма след грешка от сервис на състезателка на Раковски Савина Патева – 25:13. В третата част шампионките поведоха с 6:1, стигна се до 13:5, а двубоят беше затворен след 25:8.

Топреализатор на срещата стана Добрина Христоскова, която направи 18 точки за победителките, следвана от Кремена Каменова с 9 и Силвия Андреева с 8. За домакините най-резултатна стана Стелияна Чакърова с 6 точки. За Марица предстои допълнителен турнир в НВЛ, който ще се проведе от 12 до 14 декември. В него маричанки ще играят срещу Берое (Стара Загора), Казанлък Волей (Казанлък) и Перун (Варна), но все още не е ясен градът домакин на турнира.

Виктория Волей (Пловдив) продължи отличните си мачове във Висшата лига при мъжете и постигна четвърта поредна победа през настоящия сезон. Възпитаниците на треньора Атанас Митрев спечелиха гостуването си на Черноморец (Бяла) с 3:1 (21:25, 25:14, 26:24, 25:19) гейма. Двубоят от 6-ия кръг на Източната група приключи точно за 81 минути. Така „викторианците“ имат вече актив от 13 точки от началото на сезона (4 победи и 2 загуби, при геймова разлика 16:9). Успехът бе достатъчен на Виктория Волей да запази първото си място във временното класиране. Това бе последният официален мач на пловдивчани за 2019 година, тъй като в следващия 7-и кръг тимът почива по програма.

Другият пловдивски отбор в групата Локомотив записа драматична загуба у дома срещу Берое с 2:3 (25:23, 17:25, 29:27, 22:25, 13:15). Черно-белите два пъти излизаха напред в резултата, като особено интригуващ бе третия гейм, спечелен с 29:27. Гостите обаче успяваха да изравнят и накрая да спечелят тайбрека с 15:13. В следващия си мач на 15 декември Локо посреща Дея спорт Бургас.