Трите българки, които участваха в състезанието по биатлона на 15 км. на Зимната Олимпиада завършиха извън топ 40. Мария Здравкова се представи най-добре и завърши на 50-о място с една грешка и пасив от 6:00.4 от победителката. На 1.8 секунди зад Здравкова на 52-а позиция се класира и Милена Тодорова, която изпусна цели пет мишени. Даниела Кадева пък завърши на последното място с осем пропуска и изоставане от 15:17.7 минути от Херман.

Иначе в състезанието германката Денизе Херман изненадващо стана победителка и поднесе първата сериозна изненада в състезанията по биатлон на Олимпийските игри в Пекин.

Бившата ски-бегачка беше доста бърза по трасето и направи само една грешка през цялото състезание при стрелбата. Втора завърши Анайс Шевалие-Буше от Франция. На финала разликата между двете бе 9.4 секунди в полза на Херман.

Бронзовият медал спечели норвежката Марте Олсбу Рьозеланд.

Утре, от 10:30ч. програмата в биатлона продължава със старт на мъжката индивидуална дисциплина на 20 км.

Снимка: БОК, Йордан Петков