Берое спечели баскетболна купа при жените, след като победиха във финала в Стара Загора Рилски спортист с 87:72.

Шампионките стартираха ударно и спечелиха първата четвърт с 26:16. Рилски обаче не се даде и спечели втората четвърт с 27:20. Така на полувремето разликата за Берое беше само три точки - 46:43.

В третата четвърт Берое се наложи с 24:13, а последната завърши при 17:16 за домакините.

Така с краен резултат 87:72 Берое взе за трети пореден път турнира за Купата на България.

Най-резултатна за победителките стана Цветомира Шаренкапова с 22 точки, а Сиара Ростън и Теодора Динева завършиха с по 14.

За Рилски спортист най-резултатна стана Деница Манолова с 23 точки.

Пловдивчанката Виолина Кочева от Берое записа 12 точки и беше избрана за играча с най-много асистенции на финалите за Купата.

Деница Манолова от Рилски спортист стана Най-добър реализатор на турнира. Радостина Христова от Берое заслужи отличието за най-много отнети топки.

Вероника Джикова от Рилски спортист си тръгна с две индивидуални отличия – за Най-добър борец и с приза, носещ името на бившата националка Красимира Гюрова за борбен дух.