Женският баскетболен отбор на Академик Пловдив записа първи успех в женската А група. Пловдивчани надиграха при домакинството си в зала Олимпиада варненския Черно море Одесос с 83:73.

Академик стартира добре и поведе с 23:13 след първата четвърт, а втората беше спечелена с 21:16 и така на полувремето домакините имаха преднина от 44:29.

Третата четвърт "студентките" спечелиха с 23:18. Черно море намали изоставането си в последната четвърт, която спечели с 26:16 и крайният резултат беше 83:73 за Академик.

Ани Римпова стана най-резултатна с 22 точки, Гергана Минчева добави 20, а Весела Минчева се отчете с 12 точки.

За гостите Зехра Салим стана най-резултатна с 28 точки.

Пловдивчанки са четвърти с три точки и мач по-малко, след като миналата седмица беше отложен мачът със Славия, заради коронавирус в състава на "белите".