Женският национален отбор по волейбол започна с ударна победа с 3:0 (25:20, 25:15, 25:19) над Гърция в откриващия мач от група В на Европейското първенство в Пловдив. Над 2000 станаха свидетели на триумфа на момичетата на Иван Петков в зала "Колодрума".

Иван Петков заложи на Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Лора Китипова, Христина Вучкова, Емилия Димитрова, Елица Василева и Жана Тодорова в стартовия състав.

В началото на първата част гъркините поведоха с две точки и водеха с 12:10, но след това момичетата на Иван Петков изравниха при 12:12 и направиха солидна разлика при 19:13. Без проблем "лъвиците" взеха първия си гейм на Евроволей 2021 след 25:20.

Във втората част националките поведоха с 8:4. Стигна се до 15:10, а вторият гейм беше затворен след успешна атака на Елица Василева - 25:15.

Третата част "лъвиците" стартираха ударно с 3:0, но Гърция изравни и мачът вървеше точка за точка до 14:12 за националките. След това домакините поеха контрола над гейма и го взеха с 25:19 след блокаут на Елица Василева, затваряйки мача с 3:0 гейма.

Най-резултатна за България стана Елица Василева с 19 точки, Нася Димитрова добави 13, а Емилия Димитрова се отчете с 10.

За Гърция Антхи Василантонаки с 14 стана най-резултатна.

Следващият мач на националките е в събота срещу Испания отново от 20:30ч. в "Колодрума".

Утре програмата на Европейското в Пловдив продължава с нови две срещи - Испания - Чехия и Германия - Полша.