Мъжкият национален отбор по волейбол загуби с 1:3 гейма от Германия и на отпадна на осминафиналите на Европейското първенство по волейбол.

В първия гейм Германия поведе с 14:9 и геймът беше затворен без проблем с 25:14.

Във втория гейм България поведе с 13:10, националите не изпуснаха гейма и след 25:18 го взеха и изравниха резултата.

В третия гейм Германия поведе със 7:5, стигна се до 14:11, а немците взеха гейма и отново поведоха след 25:19.

Добре започна четвъртия гейм да България и поведе с 6:3, но Германия успя да изравни при 13:13 и да поведе с разлика - 19:17 и мачът приключи след 25:22.

Алекс Грозданов и Цветана Соколов станаха най-резултатни за българите с 8 точки, а за Германия Мориц Карличек завърши с 19 точки.

На четвъртфиналите Германия ще срещне Италия. Двубоят ще се играе на 15 септември.