Националният отбор на България по волейбол за мъже изигра поредния си голям мач и се класира на полуфинал на олимпийската квалификация в Берлин. Момчетата на Силвано Пранди надделяха с 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13) над европейския шампион Сърбия и грабнаха трета победа в Група В. Така нашите в отличен стил продължават по пътя към Токио, като само победителят в турнира ще сп ечели квотата.

„Лъвовете” се нуждаеха от два гейма, за да продължат напред и да се изправят срещу домакина Германия или Словения. И отборът ни успя не само да ги спечели, но и да победи сърбите. Българите играха на много високо ниво и в третия си мач и отново показаха, че се намират в отлична форма и че са достойни за олимпийската квота. В тайбрека те губеха с 5:8, но осъществиха пълен обрат. Над всички бе Цветан Соколов, който записа 20 точки, Тодор Скпимов добави 14.

С кого ще играем в следващия мач, зависи най-вече от Словения. Ако те загубят от Чехия, ще се изправят срещу нашите момчета в полуфиналите. Ако обаче надделеят, ще заемат първото място и ще срещнат Франция. А България ще се изправи срещу Германия.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 3:2 (25:21, 24:26, 25:21, 20:25, 15:13)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 4, Цветан Соколов 20, Тодор Скримов 14, Мартин Атанасов 6, Алекс Грозданов 5, Виктор Йосифов 9 - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров, Велизар Чернокожев 6, Розалин Пенчев 7, Николай Пенчев 6, Теодор Тодоров 2, Светослав Гоцев 2, Петър Каракашев-либеро)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
СЪРБИЯ: Никола Йовович 2, Александър Атанасийевич 12, Урош Ковачевич 14, Неманя Петрич 17, Сречко Лисинац 7, Марко Подрасчанин 8 - Невен Майсторивич-либеро (Михайло Митич, Никола Пекович-либеро, Петър Кръзманович 6, Дражен Лубурич 7, Михайло Станкович 4, Божидар Вучичевич)
Старши треньор: СЛОБОДАН КОВАЧ.

Браво! България продължава по пътя към ТокиоНашите взеха 2-та гейма, необходими за класиране на полуфинал