Академик се класира на финала на четиристранният турнир в Пловдив, на който е домакин. Домакините на турнира победиха със 73:66 Ямбол във втория полуфинал в турнира.

Академик стартира първата четвърт с 18:15, а втората завърши отново за домакините - 18:13 и така на полувремето резултатът беше 36:27 за пловдивчани.

Третата четвърт завърши при 18:15 за тима на Ямбол. В последната четвърт Академик спечели с 22:20 и пловдивчани взеха победата със 73:66.

Най-резултатен за Академик стана Томислав Минков 22 точки, с 14 завърши Тони Гуджино, а по 10 добавиха Омар Крайем и Александър Милов.

За Ямбол най-резултатен стана Павел Маринов с 19 точки.

В първия мач за деня шампионът Балкан победи ЦСКА с 80:64 и също е на финал.

Утре от 19:00ч. е финалът между Академик и Балкан, а мачът за трето място между ЦСКА и Ямбол е от 17:00ч. и двата мача са в зала "Сила".