Академик Пловдив изигра силен мач в домакинството си на Балкан, но загуби след 70:81.

Пловдивчани се държаха доста достойно срещу фаорита за титлата и осминафиналист във ФИБА Европа.

Момчетата на Йордан Янков стартираха по-добре и взеха първата част с 19:16. Във втората Балкан се наложи с 18:14 и така имаше точка преднина на полувремето - 33:34.

Третата четвърт се оказа решаваща за мача. В нея Балкан спечели с 31:22, а последната четвърт приключи при 16:15 за гостите от Ботевград.

Така след 70:81 Академик загуби, но изигра силен мач срещу един от най-добрите отбори в България.

Това беше последен мач от второто завъртане между отборите в редовния сезон. След него Академик е шести с 23 точки, а Балкан е трети с 27.