Академик Бултекс 99 загуби гостуването си на Балкан с 64:83 в мач отпоредния кръг на НБЛ. Пловдивският тим бе воден от помощник-треньора Йордан Янков заради наказание на наставника Асен Николов.

Балкан започна силно мача със серия от 9:0, но гостите постепенно подобриха играта си и водени от Обрад Томич свалиха на няколко пъти пасив на 3 точки в края на периода. С добра далечна стрелба на Дейшон Найт и Крис Минков домакините поведоха с 12 точки след първите 10 минути. Балкан започна силно и втората част със серия 10-2, за да се откъсне с 20 точки напред 3 минути след началото на втория период при 39-19. Балкан продължи силно и в третата четвърт, в която качи аванс до 26 точки. В последната четвърт Академик Бултекс 99 свали разликата на 12 точки след серия от 7:0, но домакините отново влязоха в ритъм и спечелиха мача.

Най-резултатен за победителите бе Дейшон Найт, който отбеляза 22 точки срещу бившия си тим и направи 8 асистенции. Димитър Димитров вкара 16 точки, с 14 е Кени Хол. За Академик Бултекс 99 Васил Бачев е с 18 точки. Обрад Томич вкара 17, по 11 добавиха Шакир Смит и Василие Кнежевич.