Академик Бултекс 99 продължава победния си ход в Балканската лига и със 7 победи от 7 мача е едноличен лидер в класирането. Пловдивският баскетболен тим победи гостуващия Ибар от Черна гора с 89:66 /17:15, 24:18, 22:13, 26:20/. Тимът на Асен Николов бе с класа над съперника си, , игра здраво в защита и бързо и красиво в нападение, показа традиционно добър процент в далечната стрелба – общо 11 тройки, и заслужено се поздрави с крайния успех.

Срещата започна равностойно с лек превес на домакините, които се откъснаха със 17:11 към края на първата четвърт. Гостите обаче съумяха да намалят пасива до 15:17. Във втората четвърт Академик Бултекс 99 вдигна разлика от 10 точки, черногорците намалиха до 5, но в на почивката домакините се оттеглиха с 8 точки аванс. В началото на третата четвърт тройка на Бачев вдигна разлика от 12 точки за пловдивчани.  Авансът се увеличаваше, за да прехвърли 20 точки в началото на последната част, отново с тройка на Бачев. До края на мача разликата не падна под 20 точки и пловдивският тим спокойно доигра срещата, като не остави съмнение в превъзходството си.

Голям мач за Академик Бултекс 99 направи Седрик Боуен, който записа дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби. Василие Кнежевич добави 16, Шакир Смит – 13. Неманя Симович бе най-полезен за гостите с 20 точки, Елдин Хуремович вкара 14, Марко Люичич записа 10 точки и 11 борби за дабъл-дабъл.