Академик Бултекс 99 грабна първа победа като гост и общо пета в шампионата на НБЛ. Отборът на Асен Николов се представи солидно и надигра Ямбол с 81:66 /20:21, 19:17, 21:15, 21:13/, като вече е с баланс от 5 победи и 5 загуби. Гостите започнаха със серия от 6:0, но Ямбол успя да изравни и дори да поведе с точка след първата четвърт. Втората продължи равностойно, а на антракта Академик Бултекс 99 имаше точка преднина.

След почивката, до средата на третата четвърт пловдивчани дръпнаха с 14 точки със здрава защита и няколко бързи атаки. Домакините стопиха половината от пасива си, но това бе всичко, което еспяха да да направят. Академик Бултекс 99 отново вдигна цвуцифрена разлика, която не изпусна в последната четвърт.

Обрад Томич бе най-полезен за победителите с дабъл-дабъл от 18 точки и 12 борби. Шакир Смит и Седрик Боуен вкараха по 17, Васил Бачев - 11. за Ямбол се отличиха Матушев с 21 точки и 9 борби, Иванов с 12 точки и Илиев с 11.