Академик Бултекс 99 загуби драматично гостуването си на Черно море с 65:71 /18:16, 15:24, 14:5, 18:26/ в мач от поредния кръг на НБЛ. Пловдивският тим контролираше мача в голяма част от времето, но в края не успя да се възползва от предимството си. Отборът на Асен Николов водеше до средата на втората четвърт, когато допусна обрат и домакините се оттеглиха с аванс от 7 точки на почивката. В малко резултатна трета четвърт пловдивчани позволиха моряците да отбележат само 5 точки, при което на свой ред поведоха в резултата. В последната четвърт те дръпнаха с 4-5 точки, но не успяха да задържат преднината си, а в края домакините успяха да грабнат победата.

Шакир Смит бе най-резултатен за Академик Бултекс 99 с 19 точки, Сашо Груев добави 10, Василие Кнежевич - 9. Официален дебют направи новото попълнение Зак Люис, който записа 5 точки. Симеон Илиев бе най-полезен за Черно море с дабъл-дабъл от 18 точки и 18 борби. Веселин Георгиев добави 15, вкарвайки 5 от 7-те тройки за своя тим.