Локомотив се класира без проблем за осминафиналите в турнира за Купата на България. В първия си мач в турнира за този сезон "смърфовете" надиграха с 4:0 като гост Родопа от Трета лига. Хеттрик направи Георги Минчев, а един гол добави Венсан Марсел.

Още в 4-та минута Локомотив успя да откри резултата. След изпълнение на фаул Кристиан Гомис игра с глава и нацели гредата, но а Марсел довкара на празната врата, но преди това съдията отсъди дузпа за нарушение на Стефан Киков срещу Гомис. Георги Минчев не сгреши и откри резултата.

В 19-та минута Томашевич центрира в наказателното поле, а Минчев засече с глава за 0:2.

В 44-та минута Гомис центрира в наказателното поле, където Минчев свали топката с глава за Венсан Марсел и той с много хубаво изпълнение от въздуха не остави шансове на Дафовски за 0:3.

В 60-та минута Марсел нацели греда.

В 64-та минута Марсел центрира в пеналта и Минчев засече с глава, оформяйки своя хеттрик.

В 77-та минута влезлият само секунди по-рано Карагарен беше изведен сам срещу Дафовски, но ударът му срещна гредата.

В 80-та минута Кисьов отправи хубав удар, но покрай вратата.

В 85-та минута и Димитър Илиев удари трета греда за Локомотив.

В последните секунди Владимир Драмалиев фаулира Карагарен и съдията отсъди нова дузпа за Локомотив, но Дафовски успя да отрази удара му и предотврати още един гол във вратата си.

В събота Локомотив приема Ботев на "Лаута" в Пловдивското дерби. Мачът ще се играе от 16:15ч.

Локомотив се класира за осминафиналите и ще очаква съперника си за следващата фаза.

Родопа: Стефан Дафовски, Николай Тихомиров, Стефан Киков (Любослав Петров 70 мин.), Иван Караиванов, Владимир Драмалиев, Христо Ковачев, Антон Белюков (Янис Дерменджиев 86 мин.), Георги Пелтеков, Теодор Стефанов, Иван Ангелов, Михаел Кисьов

Локомотив: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис (Олексей Биков 66 мин.), Конър Руан, Йосип Томашевич, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев (Лукас Салинас 55 мин.), Айвън Ангелов, Шакил Сно, Венсан Марсел (Бирсент Карагарен 73 мин.), Георги Минчев (Димитър Илиев 73 мин.)