Локомотив завърши у дома 0:0 в първия си официален мач за 2023-а година срещу Ботев Враца. Двубоят беше първи мач на новата трибуна "Бесика", а феновете на Локомотив откриха трибуната с хореография.

В 12-та минута Петър Витанов отправи изстрел, който премина над вратата.

В 17-та минута след сериозно разбъркване пред вратата на Ботев Враца Димитър Илиев успя да вкара, но голът беше отменен зарди засада.

В 29-та минута Петър Витанов отправи удар, който беше избит от Костов, а при добавката вратарят на врачани спаси изстрел и на Денислав Александров.

В 33-та минута удар на Меси премина над вратата.

В 38-та минута Мирослав Маринов отправи опасен изстрел, който Хоркаш изби в корнер. Малко по-късно и Стефан Гаврилов стреля, но ударът не затрудни Хоркаш и той улови.

В 50-та минута удар на Томашемич беше спасен от Костов.

В 59-та минута Браян Переа отправи удар, който рикошира, а Хоркаш успя да избие топката в корнер.

В 62-та минута Дион беше изведен добре, но стреля слабо и Костов улови.

В 65-та минута от бутната трибуна "Спортклуб" беше пусната заря от феновете на Локомотив, а малко по-късно Дион имаше още една възможност, но Костов изби в корнер.

Локомотив отправи два последователни удара, първо Димитър Илиев стреля над вратата, а след това Джовани отправи удар, който попадна право в Костов.

В 83-та минута изстрел на Ивайло Димитров премина над вратата.

В 88-та минута удар на Лукас Брамбила беше спасен от Хоркаш.