Локомотив започва втория полусезон в елита днес с домакинство на Ботев Враца. Двубоят е днес от 16:45ч. на стадион "Локомотив"

Това ще е първи мач за новата трибуна "Бесика", която получи необходимите документи и ще бъде отворена за феновете за днешния мач.

Локомотив завърши полусезона на четвъртото място с 33 точки на само 3 точки от третото място. Ботев Враца зимуваше като 12-ти с 15 точки.

Локомотив се раздели с титуляри като голмайстора си Бирсент Карагарен и Райън Бидунга, които отидоха в ЦСКА 1948. Тимът привлече на техни места чужденците Ерик Сорга, Джовани Трупе и българските халфове Денислав Александров и Христо Иванов.

С отбора се разделиха още и с Преслав Боруков, Александър Василев, Христо Иванов, Луан и Евандро.

Основната част на зимната подготовка на Локомотив премина на лагер в Турция. В контролите Локомотив записа две победи, едно равенство и четири загуби.

В първия мач между двата отбора във Враца Локомотив победи с 1:0.