Локомотив загуби от Лудогорец с 0:3 в последното си гостуване за настоящия сезон в елита. Руан Секо вкара два гола за шампионите, а един добави Квадво Дуа. След края на двубоя Лудогорец беше награден с шампионската титла, която е рекордна 13-та поредна не само за тима, но и в историята на българския футбол.

В 9-та минута Руан Секо се възползва от грешка в защитата на Локо и отправи директен удар от дистанция и вкара за 1:0.

Само секунди по-късно Сон центрира към Секо, който засече с глава и вкара втори гол за 2:0.

В 32-та минута Лудогорец направи резултата класически. Рик пусна към Квадво Дуа, който не сгреши с удар от пеналта за 3:0.

В 60-та минута Рик стреля, но Луков улови.

В 68-та минута Локо пропусна доста добра възможност да намали. Оливие Камдем проби чудесно и пусна към Ангел Лясков, но ударът отблизо на бранителя беше далеч в аут.

В 73-та минута Ивайло Иванов стреля, но ударът му беше право в ръцете на Падт.

Три минути по-късно Ангел Лясков овладя с игри и отправи удар, който премина покрай вратата.

След края на двубоя Лудогорец ще получи 13-та си титла в първенството и ще отбележи шампионския трофей с празничен концерт и заря.

С победата Лудогорец събра 82 точки след победата, а Локо е с 55 точки и със сигурност ще завърши сезона на 5-то място в крайното класиране.

Локомотив завършва сезона в неделя с домакинство на ЦСКА.

Лудогорец: Серджио Падт, Франсиско Сон (Георги Терзиев 72 мин.), Антон Недялков (Дени Групер 46 мин.), Динис Алмейда (Оливие Вердон 87 мин.), Сонко Сундберг, Якуб Пьотровски, Рик Лима (Матиас Тисера 72 мин.), Спас Делев, Педро Нареси (Ивайло Чочев 77мин.), Руан Крус, Квадво Дуа

Локомотив: Мартин Луков, Оливие Камдем, Тодор Павлов, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Христо Иванов, Ивайло Иванов (Петър Андреев 79 мин.), Мартин Петков (Ефе Али 46 мин.), Мартин Райнов, Мичи Нтело (Владимир Медвед 62 мин.)