Локомотив победи с 3:0 Етър и се върна на победния път, след двете поредни загуби, които записа отбора. Димитър Илиев откри в 60-та минута, а Мичи Нтело удвои в 78-та минута, а Ангел Лясков оформи крайния резултат в самия край на двубоя.

Двубоят започна с две добри атаки на Локо, които играчите на тима излязоха сам срещу вратаря Величков, но и при двете положения имаше засада.

В 31-та минута Бабакар Дион стреля, но ударът му срещна напречната греда.

В 58-та минута Дион стреля с глава, но Величков изби.

В 60-та минута Локо откри резултата, след като Мичи Нтело центрира към Димитър Илиев, който отблизо простреля Величков за 1:0.

В 74-та минута Димитър Илиев стреля от фаул, но Величков улови.

Четири по-късно Мичи Нтело беше изведен в пеналта от Бабакар Дион, нападателят преодоля Величков и на опразнената врата реализира за 2:0.

В 80-та минута Йохим Гонзалес отправи удар, който беше спасен от Величков.

В добавеното време Баи стреля, но вратарят Величков улови.

В последните секунди на двубоя Ангел Лясков проби и с хубав удар не остави шансове на Мартин Величков за 3:0.

В класирането Локо е 5-ти с 44 точки, а Етър е на последното място с 10 точки.

Следващата събота Локомотив гостува на Славия.

Локомотив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Тодор Павлов, Кристиян Пешов (Йоан Баи 88 мин.), Бабакар Дион, Евандро (Христо Иванов 81 мин.), Мартин Райнов (Ивайло Иванов 67 мин.), Мичи Нтело (Петър Андреев 82 мин.), Ефе Али (Мартин Паскалев 82 мин.), Димитър Илиев

Етър: Мартин Величков, Георги Ангелов, Георги Александров, Жан-Марк Тибуе, Николай Янков (Крум Стоянов 64 мин.), Моузес Кандиус, Мартин Моран (Атанас Атанасов 82 мин.), Жоаким Карсела-Гонзалес, Кольо Станев, Ивайло Димитров (Иван Василев 64 мин.)