Локомотив победи с 1:0 Левски и продължава успешно битката за второто място с ЦСКА. Тимът продължава да води с пет точки пред своя опонент. Единственото попадение за Локомотив вкара Кристиан Илич в 49-та минута.

В 4-та минута можеше да се стигне до комичен гол за Даске върна топката към Микулич, но го затрудни много, след като той беше принуден да чисти от голлинията.

В 30-та минута хубав удар на Митко Илиев премина покрай вратата на Левски.

В 45-та минута удар на Карагарен отблизо беше спасен от Микулич.

В 49-та минута Карагарен пусна пас по тревата към Илич, който на опразнената врата успя да реализира за 1:0.

60-та минута Цветанов подаде чудесно към Димитър Илиев, който трябваше да насочи топката към вратата, но той не успя да нацели добре топката и ударът отиде в аут.

В добавеното време Левски можеше да изравни, след като Насиру Мохамед стреля опасно с глава, но топката премина над вратата.

С успеха Локомотив затвръди второто си място и продължава да води с пет точки на ЦСКА. Тимът е с 52 точки.

В понеделник Локомотив гостува на ЦСКА 1948 в последния си мач от редовния сезон в елита.

Локомотив: Илко Пиргов, Давид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев (Александър Колев 89 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Кристиан Илич (Кристиан Гомис 70 мин.), Димитър Илиев (Николай Николаев 84 мин.), Георги Минчев

Левски: Звонимир Микулич, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Стивън Петков (Билал Бари 62 мин.), Патрик-Габриел Галчев (Файсал Рерас 85 мин.), Тома Даске, Георги Александров, Илия Юруков (Здравко Димитров 71 мин.), Марин Петков (Мартин Петков 62 мин.), Андриан Краев (Насиру Мохамед 85 мин.), Драган Михайлович