Локомотив допусна първа домакинска загуба от началото на сезона, след като тимът падна у дома от ЦСКА 1948 с 1:3. От началото на сезона Локо нямаше загубена точка вкъщи. Ивайло Чочев на два пъти и Джонатан вкараха за гостите, а за Локомотив се разписа Преслав Боруков.

В 28-та минута Петър Витанов имаше страхотен шанс да вкара, но Наумов спаси.

В 32-та минута Чочев стреля неточно.

В 43-та минута отново Чочев можеше да открие, но Хоркаш спаси удара му.

В добавеното време на първата част Чочев стреля Хоркаш спаси, но топката отиде при Георги Русев, който вкара. Голът обаче беше отменен след преглед с ВАР.

В 52-та минута гостите поведоха, след като Охене центрира в наказателното поле, където Чочев овладя топката и реализира за 0:1.

Локо бързо успя да изравни в 57-та минута, когато Карагарен центрира в пеналта и Боруков засече с глава и отбеляза. Първо голът беше отменен, но след преглед с ВАР попадението беше зачетено - 1:1.

В 68-та минута Чочев центрира, а бившият играч на Ботев Джонатан Перейра успя да засече отблизо и отново изведе гостите напред - 1:2.

В 84-та минута Чочев вкара и трети гол, след като получи топката в наказателното поле от Джонатан. Чочев финтира бранителите на Локомотив и от точката на дузпата оформи крайното 1:3.

Със загубата Локомотив остава за момента на третото място с 22 точки, а ЦСКА 1948 стана лидер с 26 точки, изпреварвайки Лудогорец.

Следващият понеделник Локо гостува на Спартак Варна.

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Мартин Паскалев, Тодор Павлов (Милош Петрович 64 мин.), Александър Василев, Бабакар Дион (Джовани 75 мин.), Пиер Зебли, Петър Витанов (Георги Каракашев 46 мин.), Бирсент Карагарен (Христо Иванов 83 мин.), Димитър Илиев, Преслав Боруков

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Джонатан Перейра, Реян Даскалов, Елитао Тито, Георги Русев (Марио Топузов 64 мин.), Ивайло Чочев, Стив Фуртади, Карлос Охене (Ангел Бастунов 73 мин.), Симеон Петров, Радослав Кирилов (Рафаел Енрике 46 мин.), Александър Колев