Локомотив загуби домакинството си на Левски с 1:2 след обрат. Мичи Нтело откри в 10-та минута, а след голове на Цунами и Рикардиньо в 29-та и 32-та минути се стигна до пълен обрат.

Преди началото на двубоя шампионския отбор на Локомотив беше посрещнат отново на Лаута и беше отбелязана 20-годишнината от титлата.

Със заря и факлеада Локо отбеляза 20-годишнината от титлата преди мача с ЛевскиГоляма част от шампионския отбор присъства на събитието, а Локо показа отново шампионска титла от 2004г.

В началните минути на двубоя Рикардиньо отправи топовен изстрел, който прелетя покрай вратата на Томов.

В 10-та минута Локо откри резултата, след като Ангел Лясков изведе чудесно Мичи Нтело сам срещу Андреев и не сгреши за 1:0.

В 29-та минута Локо успя да изравни след изпълнение на корнер Евертон Бала центрира, а Цунами засече с глава и вкара за 1:1.

В 32-та минута Левски направи много бързо пълен обрат, след като Рикардиньо беше изведен от Асен Митков сам срещу Томов и с копна топката покрай Томов за 1:2.

В 40-та минута последва неточен на Цунами.

В последните секунди на първата част Марин Петков стреля, но Томов изби.

В началото на втората част Асен Митков стреля от дистанция, но Томов спаси.

В 61-та минута Цунами стреля с глава, но покрай вратата.

Последва и изстрел на Галчев, но той беше слаб и Томов улови.

Локо имаше добра възможност в 74-та минута, когато Димитър Илиев стреля с глава след като засече центриране от фаул, но Андреев улови.

Левски отговори с неточен удар на Билал Бари.

В 81-та минута Локо получи дузпа, но в ситуацията беше свирена засада.

С поражението Локо е пети с 55 точки, а Левски е четвърти с 58 точки.

В следващия кръг Локомотив гостува на шампиона Лудогорец, а двубоят е на 22 май.

Локомотив: Кристиан Томов, Хорхе Сегура, Кристиян Пешов (Мартин Паскалев 88 мин.), Тодор Павлов, Ангел Лясков, Ивайло Иванов (Мартин Райнов 46 мин.), Христо Иванов (Евандро 46 мин.), Мартин Петков (Владимир Медвед 46 мин.), Петър Андреев (Бабакар Дион 64 мин.), Димитър Илиев, Мичи Нтело

Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Кап, Цунами, Хосе Кордоба, Марин Петков, Карлос Охене (Асен Чандъров 76 мин.), Асен Митков (Патрик Мислович 85 мин.), Фабио Лима (Джауад Ел Джемили 85 мин.), Евертон Бала, Рикардиньо (Билал Бари 72 мин.)