Локомотив загуби от ЦСКА с 0:1 при гостуването си на "Армията". Единственият гол падна в 25-та минута, а негов автор стана Юрген Матей.

Изненадващо капитанът на Локомотив Димитър Илиев започна мача от пейката.

В 7-та минута удар на Бамба беше избит от Хоркаш.

Последва и опасен изстрел на Туфегджич, получи се неприятен рикошет за Хоркаш, но той улови.

В 25-та Хоркаш изби в корнер удар на Туфегджич. След последвалия ъглов удар Вион центрира, а Матей отблизо реализира за 1:0.

В 36-та минута Бамба можеше да удвои, но се подхлъзна, а Матеус му отне топката. Освен това беше свирена и засада на играча на домакините.

Краят на полувремето завърши с удар на Юга с глава, но той беше неточен.

В 53-та минута удар на Бамба беше спасен от Хоркаш.

Последва удар на влезлия като резерва Димитър Илиев, но той беше блокиран.

В 73-та минута удар на Туфегджич срещна напречната греда.

Малко по-късно Локо поиска дузпа за нарушение на Туфегджич срещу Димитър Илиев, но такава не последва.

ЦСКА е лидер с 80 точки на две пред Лудогорец, който играе утре срещу ЦСКА 1948. Локомотив е шести с 50 точки.

В следващият кръг Локомотив приема Черно море в последното си домакинство за сезона.

ЦСКА: Густаво Бусато, Кристиан Петров, Юрген Матей, Енес Махмутович, Тибо Вино, Йонатан Линдсет, Амос Юга, Лазар Туфегджич, Иван Турицов, Дауда Бамба, Маурисио Гарсес

Локомотив: Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус Силва, Пиер Зебли, Георги Каракашев, Бабакар Дион, Христо Иванов, Джовани, Ерик Сорга

Снимка: Спортал