Локомотив загуби гостуването си на Левски с 1:0. Единственото попадение реализира Найджъл Робърта в 34-та минута след изпълнение на дузпа.

За Левски това беше повторен дебют за новия треньор Славиша Стоянович. За новия треньор на Локомотив Александър Тунчев това беше първи мач начело на тима при гостуване.

В 10-та минута Здраво Димитров центрира от фаул към Живко Атанасов, който стреля неточно, но беше свирена и засада. В 16-та минута Робърта успя да отбележи, но имаше игра с ръка на Насиру Мохамед и голът беше отложен. В 19-та минута Локомотив Милош Петрович получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително от Кристиан Гомис. В 28-та минута Умарбаев стреля, но топката беше омекотена след рикошет в играчите на Левски и Михайлов улови. В 34-та минута Левски получи дузпа. След грешка на Цветанов Насир Мохамед одваля топката влезе в наказателното поле и беше фаулиран от Петър Витанов. Найджъл Робърта застана зад топката и реализира за 1:0.

В 59-та минута Юруков изведе Робърта, който стреля в аут. В 69-та минута Умарбаев центрира към Гомис, който стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

Локомотив остава втори с 27 точки. С успеха Левски събра 14 точки и се изравни с деветия Ботев.

В неделя Локомотив гостува на Ботев Враца.

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Патрик-Габриел Галчев, Тома Даске, Мартин Райнов, Насиру Мохамед (Стивън Петков 90 + 1 мин.), Илия Юруков, Здравко Димитров (Илия Димитров 81 мин.), Найджъл Роберта

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович (Кристиан Гомис 19 мин.), Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев (Кенан Муслимович 84 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Лукас Салинас (Кристиан Илич 75 мин.), Георги Минчев, Димитър Илиев