Локомотив записа минимална победа с 1:0 в първия мач срещу чешкия Словачко от втория предварителен кръг на новия турнир на УЕФА - Лигата на конференциите. Това беше и първи официален мач за тима през новия сезон. Единственото попадение отбеляза Петър Витанов в 89-та минута след страхотен шут от дистанция.

В 14-а минута се стигна до първа по-сериозна опасност пред една от двете врати. Салинас центрира в наказателното поле, но центрирането му прехвърли играчите на Локомотив в пеналта, но топката достигна до Олексей Биков, който отправи удар извън пеналта, но доста неточно.

Секунди по-късно дълъг тъч в наказателното поле на Пиргов затрудни вратаря на Локомотив, но той успя да се справи и да предотврати попадение. След нов тъч Сисилия стреля с глава, но Пиргов уверено улови.

В 23-та минута Салинас стреля, но Нгуен успя да спаси.

В 28-та минута Сисилия стреля слабо и Пиргов улови.

В 31-а минута Конър Руан центрира в наказателното поле, но Димитър Илиев не успя да засече добре топката.

В 35-та минута Словачко стигна до най-чистото положение в мача. Даниел Холцер беше изведен зад защитата на Локомотив и остана очи в очи срещу Пиргов, но вратарят на Локомотив успя да избие удара.

Домакините отвърнаха с удар с глава от страна на Георги Минчев, който беше спасен от Нгуен.

В 41-та минута Ян Калабишка стреля опасно, а топката премина покрай вратата.

В 53-та минута Локомотив пропусна доста чисто положение. Конър Руан изведе чудесно Георги Минчев, който обаче прати топката в аут.

В 62-та минута удар на Ян Навратил с глава беше спасен от Пиргов.

В 67-та минута Конър Руан беше изведен добре и стреля от малък ъгъл, но вратарят Нгуен успя да избие в корнер.

В 75-та минута главният съдия на двубоя Абед се контузи и той беше заменен от четвъртия рефер Ерик Вателир. Заради контузия двубоя се забави с близо пет минути.

В 89-та минута Локомотив откри резултата след бомба от страна на Петър Витанов. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Витанов, който със страхотен удар извън пеналта не остави никакви шансове на Нгуен за крайното 1:0.

В дадените осем минути допълнително време заради контузия на рефера. Словачко опита да изравни и в третата минута от добавеното време пред Лукаш Садилек се отвори добра възможност, но той не успя да нацели добре топката и Пиргов улови.

Така Локомотив успя да вземе аванс от един гол преди реванша в Чехия, който е следващият четвъртък от 20:00ч.

В неделя Локомотив стартира новия сезон в първенството с домакинство на Лудогорец.

Локомотив: Илко Пиргов, Николай Николаев (Милош Петрович 64 мин.), Кристиан Гомис, Артур Крачун, Олексей Биков, Конър Руан, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (Айвън Ангелов 90 мин.), Лукас Салинас (Емил Янчев 86 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев

Словачко: Филип Нгуен, Ян Калабишка, Михал Кадлец, Станислав Хофман, Петр Рейнбрек, Марек Хавлик, Властимил Даничек, Лукаш Садилек, Ян Навратил (Милан Петержела 78 мин.), Даниел Холцер (Вацлав Юречка 55 мин.), Рижино Сисилия