Локомотив загуби последния си мач за годината срещу Ботев Враца у дома с 2:4. Дориан Бабунски на два пъти, Юлиян Ненов и Илия Миланов вкараха головете за врачани, а за Локомотив се разписаха Димитър Илиев и Георги Минчев.

В 7-та минута Умарбаев стреля от дистанция, но ударът му беше избит от Реадер.

В 9-та минута Ботев Враца получи дузпа, след като вратарят Реадер фаулира в пеналта Красимир Тодоров. Съдията отсъди дузпа, която Дориан Бабунски спечели - 1:0.

В 17-та минута и Локомотив имаше претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Бауренски, но съдията не отсъди наказателен удар.

В 23-та минута Димитър Илиев получи топката в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата на Костов.

В 34-та минута Локомотив изравни резултата, след като Кристиан Гомис центрира в наказателното поле, а Димитър Илиев засече с глава и изравни резултата - 1:1.

Последва и нов шут на Умарбаев, но той беше лек и Костов улови.

В 41-та минута Красимир Тодоров направи страхотен пропуск, след като получи топката в наказателното поле и стреля, но право в Реадер.

Малко по-късно Илиев стреля, но покрай вратата.

В 43-та минута Юлиян Ненов беше изведен добре от Красимир Тодоров и реализира за 1:2.

На полувремето вратарят на Локомотив Илко Пиргов беше награден от фенклуба на тима за цялостен принос. Бяха нагрaдени и най-добрите играчи от школата на клуба.

В 48-та минута Дориан Бабунски беше изведен зад гърба на защитата на Локомотив, преодоля Реадер и на опразнената врата вкара за 1:3.

В 57-та минута Карагарен пусна пас по тревата към Минчев, който отблизо реализира за 2:3.

В 67-та минута Ботев Враца вкара четвърти гол, след като Юлиян Ненов центрира от корнер, а Илия Миланов засече с глава за 2:4.

В 70-та минута опасен удар на Емил Янчев премина покрай вратата.

В 72-та минута удар на Юлиян Ненов беше избит от Реадер.

Последва сериозно разбъркване в наказателното поле на Ботев Враца, но първо удар на Томашевич беше спасен от Костов, а след това и изстрел на Карагарен беше блокиран от бранител на врачани.

В 76-та минута Костов улови удар с глава на Гомис.

В 86-та минута Салинас отправи хубав удар, но топката срещна гредата. След това и Димитър Илиев стреля от фаул, но Костов улови.

В последните секунди Томашевич стреля с глава след центриране от фаул, но Костов улови.

Локомотив завърши мача с 10 човека, след като влезлият само няколко минути по-рано Николай Николаев успя да си изкара два жълти картона и беше изгонен.

Със загубата Локомотив е седми с 25 точки, а Ботев Враца събра 19 точки и е на 11-та позиция.

Локомотив: Лукас Реадер, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Милош Петрович (Иван Сулев 90 + 2 мин.), Бирсент Карагарен (Николай Николаев 82 мин.), Парвизджон Умарбаев (Айвън Ангелов 75 мин.), Емил Янчев, Йосип Томашевич, Лукас Салинас, Георги Минчев, Димитър Илиев

Ботев Враца: Красимир Костов, Диего Фераресо, Йоан Бауренски, Костадин Ничев, Мартин Николов (Никола Найчев 90 + 2 мин.), Антонио Георгиев (Серджо Да Силва 78 мин.), Стефан Гаврилов (Иван Митрев 78 мин.), Юлиан Ненов (Антон Фасе 90 + 2 мин.), Красимир Тодоров (Виктор Василев 60 мин.), Илия Миланов, Дориан Бабунски