Локомотив продължава да бъде непобеден в елита, след като измъкна точка срещу шампиона Лудогорец в Разград и направи 1:1. Текпетей откри в 9-та минута, а Петър Андреев успя да изравни в 86-та минута и да донесе ценната точка за пловдивчани, които остават лидер в първенството.

В 5-та минута Иван Йорданов отправи удар, който беше спасен от Хоркаш.

В 9-та минута Якуб Пьотровски изведе с дълъг пас от собствената полина към Бърнард Текпетей, който овладя и с хубав удар не остави шансове на Хоркаш за 1:0.

В 21-та минута Симол Слуга сгреши и загуби топката, която му беше отнета от Минчев, който веднага подаде към Евандро, но бразилецът избърза и стреля, но покрай вратата, въпреки че можеше да даде на свободни свои съотборници пред опразнената врата.

В 31-та минута Руан стреля, но ударът му премина в аут.

Седем минути по-късно Джовани отправи удар, който беше спасен от Слуга.

В 43-та минута Минчев засече центриране на Джовани, но ударът му премина над вратата.

В 50-та минута удар на Фон Витри беше неточен.

Три по-късно Руан беше изведен добре и можеше да вкара втори гол, но ударът му срещна гредата.

В 56-та минута Лудогорец искаше дузпа за нарушение на Ангел Лясков срещу Иван Йорданов. Съдията Никола Попов прегледа ситуацията с ВАР и реши, че няма дузпа.

В 69-та минута Рик стреля опасно, но Хоркаш успя да спаси.

Последва нов опит на Рик, но отново Хоркаш беше на ниво и отрази.

Локо успя да изравни в 85-та минута, когато резервата Петър Андреев се възползва от ужасяваща грешка на вратаря на Лудогорец Слуга. Андреев пресира вратаря, който се опита да изчисти, но го направи в крака на юношата на Локомотив и топката влетя в мрежата му за 1:1.

До края на мача Пьотровски опита на два пъти да донесе успеха за Лудогорец, но не успя.

Така Локомотив спечели много ценна точка и продължава да е лидер с 29 точки, а Лудогорец е със 17 точки на 5-то място.

В понеделник Локомотив ще е домакин на ЦСКА.

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак Фон Витри, Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Франсиско Сон, Клод Гонсалвес (Матиас Тисера 87 мин.), Бърнард Текпетей (Мунир Шуяр 61 мин.), Якуб Пьотровски, Иван Йорданов (Педро Нареси 72 мин.), Кайо Видал (Рик 61 мин.), Руан Круз (Спас Делев 72 мин.)

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Ефе Али (Мартин Паскалев 82 мин.), Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Теодор Иванов 76 мин.), Евандро, Христо Иванов (Лео Сена 46 мин.), Джовани, Алфа Конте (Петър Андреев 50 мин.), Георги Минчев

Снимка: Спортал