Без голове в "железничарското" дерби

Локомотив Пловдив и Локомотив София поделиха по точка

15.08.2022 20:00 5264 0
Без голове в

Локомотив Пловдив направи 0:0 при гостуването си на Локомотив София в "железничарското" дерби, което се игра на стадион "Локомотив" в София.

В 5-та минута удар на Евандро премина встрани от вратата.

В 15-та минута Любенов спаси удар на Боруков.

Последва и нов удар на Боруков, но той премина покрай вратата.

В 32-та минута удар на Алан Диас принуди Хоршач да се намесва.

В началото на втората част Карагарен стреля, но Любенов спаси.

В 68-та минута бившият играч на Локомотив Пловдив Димо Бакалаво засече центриране с глава, но Хоршач успя да избие.

В 69-та минута Александър Василев получи втори жълт картон и беше изгонен, а пловдивчани трябваше да доиграват двубоя с 10 човека.

В 71-та минута Карагарен стреля, но Любенов изби в корнер.

В 90-та минута Карлос Франса стреля, но Хоршач улови.

С равенството събра 13 точки и се изравни с втория ЦСКА, а Локо София се изравни с Арда на седмата позиция и двата тима са с по 9 точки.

Следващият мач на Локомотив срещу ЦСКА е отложен, а тимът ще играе чак на 26 август - гостуване на Берое.

Локомотив София: Александър Любенов, Алан Диас, Матеус Роча, Камен Хаджиев, Селсо Рапозо, Симеон Славчев (Божидар Кацаров 90 + 4 мин.), Красимир Милошев, Ивайло Найденов, Антонио Вутов (Димо Бакалов 66 мин.), Карлос Франса, Димитър Митков (Илия Димитро 80 мин.)

Локомотив Пловдив: Динко Хоршач, Матеус Силва, Милош Петрович (Бабакар Дион 46 мин.), Раян Бидунга, Александър Василев, Луан, Георги Каракашев (Мартин Паскалев 90 мин.), Бирсент Карагарен (Ивайло Димитров 90 мин.), Димитър Илиев, Преслав Боруков, Евандро (Йосип Томашевич 72 мин.)