Южна Корея победи с 2:1 Португалия в последния мач в групата и за двата отбора на Мондиала в Катар. Орта откри в началото на двубоя, но след попаденията на Квон и Хванг корейците стигнаха до пълен обрат и завършиха втори в класирането. Така тимът за първи път от 12 години се класира за елиминациите. Напред към осминафиналите продължава и Португалия.

Португалия откри още в 5-та минута, когато Диого Далот проби и пусна пас в наказателното поле към Рикардо Орта, който оправи удар и не остави шансове на Гю Ким - 0:1.

В 27-та минута Южка Корея успя да изравни. След центриране от корнер топката се удари в Кристиано Роналдо и достигна до Ким Юнг-Квон, който отблизо разстреля Коща за 1:1.

Късната драмата в мача дойде в първата минута от добавеното време, когато голямата звезда на Хюн-Мин Сон даде може би асистенцията на турнира, той пусна страхотно за Хи-Чан Хванг и той не сгреши за пълния обрат - 2:1.

Така Южна Корея се класира за осминафиналите на Мондиала и за първи път от 2010 тимът е на елиминации на Световно. Южна Корея най-вероятно ще играе срещу Бразилия на осминафиналите, а Португалия ще срещне някой измежду Сърбия и Швейцария.

Южна Корея: Сьонг-Гю Ким, Джин-Су Ким, Мун-Хван Ким, Ким Юнг-Квон (Сон Джун-Хо 81 мин.), Кюнг-Вон Квон, Ву-Йонг Юнг, Ин-Беом Хванг, Канг-Ин Лий (Хван Ю-Джо 81 мин.), Хюн-Мин Сон, Ги Сунг-Чо (Чо Ю-Мин 90 + 3 мин.), Жае-Сун Лий (Хи-Чан Хванг 65 мин.)

Португалия: Диого Коща, Диого Далот, Пепе, Жоао Кансело, Антонио Силва, Жоао Марио (Бернардо Силва 85 мин.), Рубен Невеш (Рафаел Леао 65 мин.), Матеуш Нунеш (Жоао Палиня 65 мин.), Кристиано Роналдо (Андре Силва 65 мин.), Витиня (Уилям Карвальо 82 мин.), Рикардо Орта