Пирин и Верея не успяха да се победят в първи полуфинрале плейоф по пътя към баража за Лига Европа. На стадион "Христо Ботев" в Благоевград двата отбора завъртяха равенство 1:1, като домакините са тези, които повече могат да съжаляват за изпуснатата страхотна възможност да направят сериозна крачка напред по пътя към европейските клубни турнири. "Орлетата" откриха резултата след страхотен гол на вездесъщия Иван Цветков от пряк свободен удар в 81-ата минута и вече се виждаха победители, когато в 3-ата минута на даденото от Станислав Ставров продължение груба грешка в защитата на благоевградчани бе наказана по акробатичен начин от Иван Бандаловски.

Така Верея измъкна благоприятен резултат преди реванша в Стара Загора и се приближи до пореден мач с Ботев. Жълто-черните са почти сигурни финалисти след 3:0 снощи в Коматево срещу Берое. Верея и Ботев изиграха поредица от срещи в последните седмици, включително и полуфинал за Купата на България. Сега е много вероятно дваа тима да си оспорват 7-то място, което дава право на бараж за евротурнирите.