Украйна трябваше да прави пълен обрат срещу Словакия, но победи с 2:1 и остави живи шансовете си за елиминациите на Евро 2024. Шранц откри за словаците в 17-та минута, но с голове през втората част на Шепаренко и Яремчук украинците стигнаха до ценния успех, който ги остава в борбата за класиране за елиминациите.

В 17-та минута Хараслин центрира, а Иван Шранц отблизо с глава реализира за 1:0.

В 34-та минута Олександър Тимчик стреля в гредата.

В 54-та минута украинците изравниха, след като Зинченко пусна пас по тревата към Никола Шепаренко, който от точката на дузпата направи 1:1.

В 80-та минута Роман Яремчук беше изведен добре и пусна топката покрай Добравка и украинците направиха пълен обрат - 2:1.

С победата Украйна събра 3 точки, толкова имат Словакия и Румъния, а Белгия е без точка.

В другия мач от групата утре Белгия играе с Румъния.

В последните мачове от групата Украйна играе с Белгия, а Словакия с Румъния.