Трагедия се разигра преди 1/8-финалният сблъсък между отбора на домакините от Камерун и Коморските острови в столицата Яунде се е стигнало до безпорядъци при влизането на стадиона.
Тълпа от фенове се е опитала да проникне на съоръжението, охраната не е успяла да се справи с натиска и в резултат има стъпкани и ранени хора. Според първоначални данни загиналите са поне седем души, а множество други са с наранявания и са настанени в болници.
Заради пандемията от коронавирус стадионът, който е с 60 000 места, е трябвало да бъде отворен на 80 процента от капацитета си.
Желаещите да гледат мача обаче са били много повече, което е довело до фаталните инциденти. Според губернатора на областта, където се намира столицата Яунде, Насери Пол Бия, жертвите може да се окажат много повече. Думите му се потвърждават и от близка болница, където са приети над 40 души с тежки наранявания.
Още от категорията
Виж всички
Един българин остана в евротурнирите, вижте всички четвъртфинали в Лига Европа и Лигата на конференциите
Почина единият от собствениците на футболния Комо
Ясна е програмата за националите за турнето в Индонезия
Акценти
Виж всички
Чести спирания на тока оставя пловдивско село и без вода
Предлагат Стефан Шивачев за Почетен гражданин на Пловдив