Ботев записа пета поредна домакинска победа и излезе на първото място във временното класиране в efbet Лига. Пловдивчани спечелиха с 2:1 срещу Берое и нямат загубена точка след първите си пет домакинства. Емануел Току и Па Конате вкараха головете за Ботев, а Александър Цветков реализира за Берое.

Преди мача Тодор Неделев получи фланелка от легендата Атанас Пашев по случай мач номер 200 за Ботев в първенството.

В 20-та минута Маркиньос и Неделев направиха хубаво двойно и бразилецът стреля, но Бакер успя да спаси.

В 33-та минута опасен удар с глава на Фал срещна гредата.

В 39-та минута удар на Току премина над вратата.

В 42-та минута удар с глава на Омар Сако мина покрай вратата на Аргилашки.

В 44-та минута Минков центрира в пеналта и Бароан игра с глава, но ударът беше слаб и Бакер спаси.

В 47-та минута Неделев стреля от дистанция, но Бакер спаси.

В 53-та минута Минков центрира в наказателното поле, а Па Конате отигра, ударът му беше слаб, но се насочи опасно към вратата на Бакер и срещна гредата.

В 58-та минута удар на Реян Даскалов премина покрай вратата, а след това последва и удар Тунгара, който Аргилашки спаси.

В 62-та минута контузия получи Антоан Бароан той беше заменен принудително от Димитър Тонев.

В 66-та минута Па Конате се озова на стрелкова позиция сам срещу Бекер, но не успя да отправи добър удар изстрелът премина покрай вратата.

В 70-та минута Ботев успя да открие резултата Току пое топката от и с хубав удар извън наказателното поле простреля Бакер, като топката се удари в гредата и влетя в мрежата на нидерландеца - 1:0.

В 78-та минута удар на Александър Василев беше уловен от Аргилашки.

Ботев реши всичко в мача 85-та минута, когато Маркиньос центрира чудесно в наказателното поле, където Па Конате успя да засече за 2:0.

В последните секунди капитанът на Берое Александър Цветков върна едно попадение след изпълнение на корнер и оформи крайното 2:1.

Ботев е на първото място със 17 точки, а Берое е на четвъртото с 12.

Във вторник Ботев гостува на Етър в среща от 1/16 финалите в турнира за Купата на България, а следващата седмица е Пловдивското дерби с Локомотив.

Ботев: Георги Аргилашки, Николай Минков, Станислав Работов (Филип Филипов 62 мин.), Виктор Генев, Па Конате, Дилан Мертенс (Атанас Чернев 82 мин.), Кевин Янсон, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан (Димитър Тонев 65 мин.)

Берое: Нордин Бакер, Александър Василев, Омар Сако, Александър Цветков, Камен Хаджиев, Серкан Юсеин (Илиян Стефанов 77 мин.), Стив Фуртадо, Кийлън Лебон (Омар Камара 68 мин.), Абубакар Тунгара, Реян Даскалов, Алиун Фал (Кукула 68 мин.)