Ботев победи Арда като гост в Кърджали с 2:0 и вече има 7 поредни мача без загуба. Уме Емануел откри в 63-та минута, а Янис Карабельов в 79-та минута оформи крайния резултат. Асистенциите и за двете попадения бяха на капитана на тима Ивелин Попов.

В началото над двубоя Ебенезер Окезие центрира в пеналта, където Ел Мами Тетах игра с топката, но не успя да отправи хубав удар и не затрудни Ханкич, който улови.

В 4-та минута удар на Уме Емануел беше спасен от Господинов.

В 18-та минута опасен удар на Тунгара премина покрай вратата.

В 23-та минута Крачунов отправи опасен изстрел, който обаче беше спасен от Ханкич.

В 37-та минута Бароан стреля с глава, но Господинов внимаваше и изби в корнер.

В 43-та минута Преслав Боруков стреля, но ударът му мина покрай вратата.

В 51-та минута Ивелин Попов изведе превъзходно Акере, който навлезе в пеналта и реализира. Голът обаче беше отменен заради засада. Последва преглед с ВАР и беше потвърдено, че има засада.

В 63-та минута Ботев откри след страхотен пробив на Ивелин Попов, който преодоля Лъчезар Котев пусна към Уме Емануел и той реализира на опразнената от Господинов врата за 0:1.

В 69-та минута Умар Сако отправи удар, но над вратата.

В 78-та минута Уме Емануел можеше да вкара втори гол за Ботев, но ударът му беше блокиран и топката излезе в корнер.

Само секунди по-късно в 79-та минута Ботев реши мача, след като Янис Карабельов получи пас от Ивелин Попов отвори си място за изстрел и разстреля Господинов за 0:2.

В 84-та минута Балоянис стреля, но Господинов спаси.

В класирането Ботев е 8-ми с 26 точки, а Арда е на 7-то място с 28 точки.

В четвъртък Ботев гостува на Етър в осминафиналите на турнира за Купата.

Арда: Анатолий Господинов, Мартин Стойчев, Умар Сако, Пламен Крачунов, Окези Ебенезер, Лъчезар Котев (Радослав Цонев 75 мин.), Илия Юруков (Джалал Хусейнов 75 мин.), Станислав Иванов (Иван Тилев 86 мин.), Абубакар Тунгара, Ел Мами Тетах (Иван Коконов 86 мин.), Преслав Боруков (Тонислав Йорданов 67 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Джеймс Етоо, Антоан Конте, Антонио Перера, Атанас Чернев, Константинос Балоянис, Янис Карабельов (Йонас Там 88 мин.), Самуел Акере (Николай Минков 79 мин.), Ивелин Попов (Точукву Ннади 83 мин.), Уме Емануел (Мартин Секулич 88 мин.), Антоан Бароан