Дублиращият отбор на Ботев се наложи с 1:0 при визитата на Литекс. Мачът от 25-ия кръг на Втора лига се игра на Градския стадион в Ловеч.

Ботевистите за пореден двубой бяха с изключително млад състав. Пловдивчани дадоха всичко от себе си и заслужиха трите точки.

Ловчанлии имаха превес по отношение владение на топката, а в средата на полувремето удариха напречната греда.

В 40-ата минута Лъчезар Балтанов поведе ботевистите към успеха. Капитанът вкара феноменален гол, пращайки топката под напречнага греда с удар от средна дистанция.

След почивката "оранжевите" контролираха действията, а с няколко решителни изяви се отчете вратарят Стефан Смъркалев.

С успеха Ботев събра 25 точки, но продължава да е в опасната зона на 16-то място, а Литекс е 15-ти с 28.

В петък дубълът на Ботев приема Дунав.

Литекс: Марин Орлинов, Георги Радев, Матия Пейович, Александър Бучков, Галин Ташев, Иван Иванов, Георги Стайков, Виктор Василев, Мерт Дурмуш, Илиян Капитанов, Евгени Игнатов

Ботев: Стефан Смъркалев, Божидар Сидеров, Оусмане Диакате, Мартин Христов, Мирослав Георгиев, Лъчезар Балтанов, Добромир Павлов, Пламен Цончев, Константин Павлов, Станислав Петков, Никола Гелин