Първоначално обявената хърватска бригада е заменена от датчани

25.07.2022 13:20 736 0

Интересна промяна направи УЕФА за реванша между АПОЕЛ и Ботев от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. От съдийската комисия на централата смениха съдиите за двубоя в Никозия.

Първоначално УЕФА обяви като съдиите хърватска бригада, а главен арбитър трябваше да бъде Дарло Бел.

Съдиите бяха сменени и мачът ще ръководи датчанинът Мортен Крог, а негови помощници ще са Щефен Брамсен и Якоб Маструп, а четвърти рефер ще е Айдън Юслу и четиримата са датчани.

Не е ясна причината за смяната на съдиите, но тя може да е продиктувана от това, че следващият съперник на победителя в двойката може да бъде хърватския Осиек.

В първия мач в София нямаше победител и срещата завърши 0:0 и всичко ще се решава на реванша в Никозия, който е този четвъртък от 20:00ч.

Ясни са съдиите за мачовете на Ботев с АпоелУнгарци и хървати ще свирят двубоите