Ботев загуби с 0:1 гостуването си на шампиона Лудогорец. Пловдивчани вкараха още в 11-та секунда, но скандално голът беше отменен, а единственият гол за шампионите вкара Якуб Пиотровски в 65-та минута.

Ботев откри мигновено още в 11-та секунда - Ману успя да отнеме топката от Шоу и пусна към Брахими, който с удар в пеналта вкара. Голът беше напълно редовен, но от ВАР обявиха, че попадението не е редовно заради фаул на Ману срещу Шоу, което беше доста скандално, защото нарушение нямаше.

В 13-та минута Лудогорец искаше дузпа за игра с ръка на Генев, но след преглед с ВАР дузпа не беше отсъдена.

В 19-та минута Ману стреля, но ударът му премина покрай вратата, а беше отсъдена и засада.

В 24-та минута удар на Каули премина покрай вратата.

Последва и неточен удар на Текпетей.

В 54-та минута Фон Витри стреля, но Ханкич улови.

В 65-та минута Лудогорец успя да открие след подавания между Фон Витри, Текпетей и Пиотровски - полякът успя да се разпише за 1:0.

В 87-та минута Тонев отправи хубав удар от дистанция, но топката прелетя над вратата.

В третата минута от добавеното време Минков стреля от границата на пеналта, но над вратата.

Последва и удар на Ману, който беше уловен от Падт, но беше отсъдена засада.

С поражението Ботев остава 10-ти с 13 точки, а Лудогорец е трети с 29 точки.

Следващата неделя Ботев гостува на Хебър.

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Мануел Шоу (Педро Нареси 46 мин.), Антон Недялков, Сисиньо, Якуб Пиотровски, Игор Пластун, Бърнард Текпетей, Каули (Спас Делев 90 мин.), Рик Мораис (Матиас Тисера 63 мин.), Игор Тиаго (Нонато 75 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Джаспър ван Хертъм, Виктор Генев, Самуел Супрайен (Дилан Мертенс 46 мин.), Мохамед Брахими (Димитър Тонев 77 мин.), Джеймс Етоо (Николай Минков 46 мин.), Реда Рабей, Па Конате (Уме Емануел 86 мин.), Емануел Току, Рой Херман (Мартин Секулич 86 мин.), Елвис Ману