Ботев изигра много силен мач при гостуването си на Левски на "Герена", а двубоят завърши при 2:2. Ботев откри чрез Атанас Илиев, но Левски успя да обърне още през първото полувреме. През втората част Илиев отново вкара, а "канарчетата" изпуснаха няколко изгодни положения да спечелят срещата като удариха и греда.

Ботев откри резултата в 16-та минута. Маркиньос пое топката по страхотен начин навлезе в наказателното поле и подаде към Атанас Илиев, който с много хубав удар не остави никакви шансове на вратаря на Левски Микулич за 0:1.

В 20-та минута удар на Патрик Габриел Галчев премина над вратата.

В 22-та минута Атанас Илиев излезе на добра позиция, след като се пребори със Сулака за топката, но ударът му премина покрай вратата.

Ботев продължи с добрата си игра и в 25-та минута Реда Рабей стреля, но Микулич успя да спаси.

В 27-та минута удар на Райнов с глава мина покрай вратата на Аргилашки.

В 33-та минута Левски успя да изравни. Найджъл Робърта пое топката в наказателното поле и не остави шансове на Аргилашки - 1:1.

В 38-та минута Левски направи пълен обрат. Робърта подаде към Мартин Петков, който с удар от границата на наказателното поле реализира за 2:1.

В 50-та минута удар на Робърта беше уловен от Аргилашки.

В 57-та минута Реда Рабей намери страхотно Атанас Илиев, който отблизо успя да изравни резултата - 2:2.

Малко по-късно Илиев можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му с глава беше спасен от Микулич.

В 60-та минута Аргилашки спаси удар от фаул на Робърта.

Ботев достигна до нова хубава възможност в 75-та минута, когато Атанас Илиев стреля от дистанция, топката рикошира в Току и затрудни Микулич, но вратарят на домакините успя да избие.

Секунди по-късно Еспиноса стреля с глава след изпълнение на корнер, но топката срещна напречната греда.

Във втората минута от добавеното време Ботев можеше да стигне до победата. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Славчо Шоколаров успя от доста трудно положение да засече с крак, но ударът му премина покрай вратата.

В класирането Ботев е на 11-то място със 17 точки, а Левски е девети с 20 точки.

Следващата събота Ботев приема ЦСКА 1948.

Левски: Звонимир Микулич, Мартин Райнов, Ребин Сулака, Ивайло Найденов, Симеон Славчев (Тома Даске 63 мин.), Здравко Димитров (Стивън Петков 84 мин.), Найджъл Робърта, Игнасио Висенте, Патрик-Габриел Галчев (Георги Александров 63 мин.), Илия Юруков (Насиру Мохамед 72 мин.), Мартин Петков (Билал Бари 84 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Марио Младеновски (Атанас Чернев 59 мин.), Па Конате, Реда Рабеѝ, Емануел Току, Мишел Еспиноса, Славчо Шоколаров, Атанас Илиев, Маркиньос (Димитър Тонев 76 мин.)