Ботев изигра много силен мач и беше на крачка от това да запише историческа победа като гост на шампиона Лудогорец в Разград, но мачът завърши 2:2 и пловдивчани останаха без успех в Разград срещу Лудогорец. Оливие Вердон откри от дузпа в 42-та минута, но след страхотни попадения на Ивелин Попов в 56-та минута и на Красиан Колев в 83-та минута "канарчетата" стигнаха до пълен обрат. В последните секунди на добавеното време Якуб Пьотровски спаси шампионите и донесе точката за крайното 2:2.

Мачът беше и официален дебют на новия треньор на Ботев Душан Керкез.

В първите минути Лудогорец получи дузпа за нарушение срещу Текпетей, но наказателният удар беше отменен, след като се оказа, че потърпевшият е в засада.

След това нямаше много положения, но Лудогорец все пак стигна до нова дузпа, която този път беше потвърдена. Акере спъна Кайо Видал в пеналта в 43-та минута. Зад топката застана Оливие Вердон, който не сгреши 1:0.

Малко по-късно и Ботев поиска дузпа, но такава дори не беше разгледана с ВАР. На повторенията се видя, че Педро Нареси игра с ръка след удар на Ивелин Попов в пеналта.

Ботев стигна до равенството в 56-та минута, когато Ивелин Попов проби добре и с технично изпълнение от границата на пеналта изравни резултата - 1:1, вкарвайки 4-ия си гол в 4-ия си мач за Ботев.

Ботев имаше още една добра възможност за вкара в 60-та минута, когато Попов стреля, но над вратата.

Пълният обрат за пловдивчани дойде в 83-та минута, когато влезлия през втората част Красиан Колев получи топката в наказателното поле, овладя и със страхотен удар покрай Падт направи 1:2.

Ботев беше на само секунди от първия си успех в Разград срещу Лудогорец, но се стигна до изравняване в последната атака за шампионите. Съдията даде 7 минути добавено време, но се играха още две допълнителни и така в 99-та минута при последната си атака Витри подаде към Якуб Пьотровски, който успа да изравни и да донесе точката за Лудогорец - 2:2.

Следващият петък Ботев приема ЦСКА.

С равенството Ботев събра 9 точки и е на 11-то място, а Лудогорец е 4-ти с 13 точки.

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак Фон Витри, Франко Русо, Оливие Вердон, Марсел Хайстер (Франсиско Гомес 70 мин.), Якуб Пьотровски, Педро Нареси (Клод Гонзалвеш 65 мин.), Бърнард Текпетей, Спас Делев (Доминик Янков 56 мин.), Кайо Видал (Рик 56 мин.), Руан Круз (Матиас Тисера 69 мин.)

Ботев: Даниел Кайзер, Джеймс Етоо, Джаспър ван Хертум (Йонас Там 42 мин.), Николай Минков (Фаустас Степанавичус 53 мин.), Константинос Балоянис, Янис Карабельов (Точукву Ннади 53 мин.), Антонио Перера, Самуел Акере (Красиан Колев 83 мин.), Ивелин Попов, Антоан Конте, Мартин Секулич (Антоан Бароан 53 мин.)