Ботев загуби последната си среща за 2020-та година. Пловдивчани претърпяха поражение от шампиона Лудогорец в Разград и загубиха с 1:2. "Канарчетата" изиграха много добър мач, въпреки че бяха изцяло с юноши, след като повечето от титулярите бяха контузени и наказани.

Ботев сложи край и на головата суша, след като тимът нямаше попадение от 26 октомври. В последните секунди Ботев имаше възможност и да изравни, но не се стигна до удар към Пламен Илиев. Лудогорец пък получи доста спорна дузпа, която позволи на отбора открие резултата.

Ботев беше без цели шест от титулярите си и това наложи тимът да започне с доста юноши. Атанас Чернев направи своя официален дебют в българския футболен елит за Ботев. Бранителят до сега имаше една среща за мъжкия тим през този сезон, но за Купата срещу Оборище.

В 10-та минута удар на Десподов беше спасен от Аргилашки. В 18-та минута удар на Доминик Янков беше избит от Аргилашки. В 38-та минута Чибота стреля в наказателното поле, топката се удари във Виктор Генев и Николай Йорданов отсъди дузпа за игра с ръка. Кешеру застана зад топката и откри резултата. При повторенията обаче се видя, че дузпата е много спорна. В края на полувремето удар на Анисе се удари в напречната греда. В 59-та минута удар на Чибота беше уловен от Аргилашки.

В 49-та минута Аргилашки спаси удар на Кешеру. В 50-та минута Лудогорец удвои преднината си, Чибота пусна към Кешеру, който спря към Доминик Янков и той от воле реализира за 2:0. В 70-ата минута Ботев организира много добра контраатака, при която Салиф Сисе успя да пусне топката през краката на Йорданов. От чиста позиция Иван Василев стреля, но ударът му срещна страничната греда. В 88-та минута още трима юноши на Ботев направиха своя официален дебют - Венцислав Богданов, Мартин Русев и Мартин Русев. В 89-та минута Ботев върна гол един гол. Влезлият преди секунди Стефан Попов изведе чудесно Салиф Сисе, който с хубав удар намали резултата и сложи край на головата суша за тима. Ботев нямаше вкаран гол от 26 октомври. Ботев дори застраши победата на Лудогорец, като в последните секунди Ботев имаше фаул и корнер, но не се стигна до удар, а Николай Йорданов не позволи да бъде изпълнен втори корнер за Ботев.

Ботев ще зимува на 12-то място с 14 точки, а Лудогорец е лидер с 36 точки.

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Кирил Десподов, Анисе, Мавис Чибота (Бърнард Текпетей 72 мин.), Оливие Вердон, Стефан Баджи (Елвис Ману 46 мин.), Клаудиу Кешеру (Димитър Митков 60 мин.), Доминик Янков, Иван Йорданов

Ботев: Георги Аргилашки, Димитър Пройчев (Стефан Попов 88 мин.), Атанас Чернев, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Георги Трифонов (Петър Итов 77 мин.), Славчо Шоколаров (Мартин Русев 88 мин.), Димитър Тонев, Кристиан Добрев (Салиф Сиси 63 мин.), Иван Василев (Венцислав Богданов 88 мин.)