Ботев не успя да победи Пирин като гост в Благоевград и завърши 0:0 в среща от третия кръг в елита. Ботев имаше своите шансове и в края на полувремето вкара гол чрез Акере, но попадението беше отменено след ВАР по странен начин за фаул в началото на атаката. През миналия сезон Ботев имаше няколко доста странно отменени гола след ВАР.

В 6-та минута Красиан Колев центрира от корнер, а Янис Карабельов засече с глава, но топката прелетя над вратата.

Пирин отговори с опасна атака 6 минути по-късно, когато Иван Тасев центрира, но Борис Тютюков се размина с топката в пеналта.

В 38-та минута Акере открадна топката и центрира опасно, но играч на Пирин изчисти.

В края на първата част Ботев успя да вкара. Красиан Колев намери превъзходно Акере в пеналта, който пое и с хубав удар покрай Ковальов направи 0:1. След преглед с ВАР обаче попадението беше отменено заради фаул в началото на атаката на Красиан Колев срещу Абу.

В 48-та минута Абу подаде към Тютюков, който отправи удар, но той излезе в ату.

В 62-та минута Акере отправи изстрел, който изненада Ковальов, но стражът на домакините изби в корнер.

В 77-та минута Пирин изпусна най-чистото си положение в двубоя. Тютюков центрира към Кондраков, който отблизо засече, но Йонас Там направи решителна намеса от голлинията и изчисти топката в гредата. След това Кондраков се опита да стигне до топката и да я довкара, но Кайзер уверено я закова пред голлинията.

В 87-та минута влезлият през втората част Владимир Медвед се контузи тежко и беше заменен принудително от Велислав Минков.

В последните секунди Симеон Александров стреля, но доста неточно.

Така Ботев все още е без победа след първите три кръга и е с актив от 2 точки на 13-то място, а Пирин спечели първа точка и е на 15-та позиция.

Следващият петък Ботев е домакин на Арда.

Пирин: Максим Ковальов, Айуб Батас (Николай Бодуров 79 мин.), Илиан Костов, Георги Върбанов, Христо Попадийн, Симеон Александров, Иван Тасев (Владимир Медвед 68 мин. (Велислав Минков 87 мин.), Дмитро Семенив, Данийл Кондраков, Мартин Бачев, Борис Тютюков (Уго Комано 79 мин.)

Ботев: Даниел Кайзер, Николай Минков, Йонас Там, Роберто Пунчец, Самуел Акере, Джеймс Етоо (Точукву Ннади 46 мин.), Янис Карабельов, Уме Емануел (Фаустас Степонавичюс 79 мин.), Рой Херман (Елвис Ману 46 мин.), Красиан Колев, Мартин Секулич