Спортно-техническата комисия към БФС официално обяви датата и часа на баража за последното място в евротурнирите. Двубоят между Ботев и Берое ще се състои на 28 май - събота от 18:30ч. на клубната база на тима в Коматево.

Ботев достигна до баража като трети и спечели бронзовите медали за първи път от 1995г., а Берое спечели седмото място.

Победителят ще си осигури място в турнира Лигага на конференциите и ще започне от втория предварителен кръг. Другите участници в евротурнирите са Лудогорец - шампион ще участва в Шампионска лига, ЦСКА като втори и Левски като носител на Купата ще участват в Лигата на конференциите.

Баражът за оставане в елита между Ботев Враца и Етър е насрочен на 27 май - петък, от 20:00ч. на стадион "Славия" в София.