Ботев (Пловдив) записа втора поредна загуба от началото на сезона. Пловдивчани загубиха от Ботев (Враца) с 2:3 като гост във Враца. Врачани поведоха с 2:0 на полувремето след две попадения на Переа, а новият нападател на пловдивчани Мартин Секулич вкара два гола в дебюта си и изравни резултата, но Мирослав Маринов донесе победата на домакините.

В 5-та минута Браян Переа опита удар, но той премина покрай вратата.

В 25-та минута Даниел Генов стреля от дистанция, но Ханкич спаси. Секунди по-късно Жан-Пиер Да Силва отправи удар извън пеналта и Ханкич трябваше да избива корнер.

В 34-та минута Венцислав Христов подаде към Чавдар Ивайлов, който от границата на вратарското поле прати топката в аут.

В 35-та минута домакините поведоха Жан-Пиер Да Силва отмъкна топката от ван Хертъм, след това той подаде към Браян Переа, който стреля от около 11 метра и не остави шансове на Ханкич - 1:0.

В 38-та минута Венцислан Христов центрира от корнер, а Переа засече с глава и удвои преднината на врачани - 2:0.

На полувремето в игра за Ботев влезе най-новото попълнение Мартин Секулич, който замени Димитър Тонев. Именно пред Секулич се откри първата възможност, но ударът му премина над вратата.

В 50-та минута Секулич дебютира с гол за Ботев, нападателят беше изведен чудесно с пас от центъра от Току, а хърватинът отправи удар, при който Костов не се намеси добре и топката влетя в мрежата му - 2:1.

В 54-та минута канарчетата изравниха резултата, Бароан подаде към Секулич, който от топката на дузпата направи страхотно изпълнение. Хърватинът успя с пета да вкара втория си гол в мача и да изравни резултата - 2:2.

В 78-та минута Па Конате центрира в наказателното поле, топката се удари в Бароан, но премина покрай вратата.

В 84-та минута Браян Переа изведе влезлия през втората част Мирослав Маринов в наказателното поле и той реализира за крайното 3:2.

В последните секунди Па Конате беше изгонен с директен червен картон.

Така Ботев записа втора поредна загуба в първите си два мача от началото на сезона.

В сряда Ботев е домакин на АПОЕЛ Никозия в първа среща от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Мачът ще бъде на националния стадион "Васил Левски" в София от 20:00ч. В следващия си мач за първенство на 23 юли "канарчетата" приемат Арда.

Ботев (Враца): Красимир Костов, Браян Мендоса, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Диего Фераресо, Стефан Гаврилов, Жан-Пиер Да Силва (Петър Кепов 90 + 3 мин.), Чавдар Ивайлов, Даниел Генов (Мирослав Маринов 71 мин.), Браян Переа, Венцислав Христов

Ботев (Пловдив): Хидайет Ханкич, Джаспър ван Хертъм (Точукву Нади 46 мин.), Роберто Пунчец, Виктор Генев, Николай Минков, Дилан Мертенс, Джеймс Етоо, Па Конате, Емануел Току, Димитър Тонев (Мартин Секулич 46 мин.), Антоан Бароан (Лъчезар Балтанов 90 + 1 мин.)