Ботев загуби първия си мач за втория полусезон в efbet Лига. Пловдивчани загубиха домакинството си на Арда с 0:2. Бразилецът Жуниор вкара и двата гола за победителите.

Двубоят беше изгледан от руския бизнесмен Антон Зингаревич, който скоро трябва да стане и собственик на клуба.

За Ботев дебютираха петима от новите попълнения - Конате, Рабей, Янсон и Току, а Младеновския влезе пред втората част. Двубоят беше официален дебют и на треньора Азрудин Валентич.

Още във втората минута Жуниор се озова на стрелкова позиция, но Аргилашки внимаваше и спаси удара му.

В 10-та минута удар на Реда Рабей беше избит от Караджов.

В 12-та минута Спас Делев проби в наказателното поле пусна към Едимар Жуниор, който отблизо реализира за 0:1.

В 27-та минута удар на Спас Делев беше избит от Аргилашки.

В 29-та минута Шоколаров от фаул пробва да изненада Караджов, но топката премина облиза мрежата от външната част.

В 45-та минута Спас Делев стреля опасно, Аргилашки спаси, а при добавката Деян Лозев отправи мощен удар, който срещна напречната греда.

В 47-та минута удар на Славчо Шоколаров беше избит в корнер от Караджов.

В 53-та минута Арда вкара втори гол, Шоколаров загуби топката в близост до наказателното поле топката достигна до Жуниор, който вкара своя втори гол в мача с удар на границата на пеналта - 0:2.

В 66-та минута след изпълнение на фаул Кевин Янсон нацели напречната греда.

В 72-та минута удар на Рабей премина над вратата. Малко по-късно Наско Илиев получи топката в наказателното поле хубаво овладя с гръб към вратата и отправи удар, но Караджов улови.

В 84-та минута Спас Делев беше изведен сам срещу Аргилашки, но реши да копва топката и вратарят на Ботев улови. При извеждащия пас към бившия национал останаха съмнения за засада.

Последва нов удар на Делев, който беше спасен от Аргилашки.

Димитър Тонев стреля от дистанция, но покрай вратата в края на двубоя. Последва и удар с глава на Атанас Илиев, но Караджов улови.

С успеха Арда събра 32 точки и остава на четвъртото място. Ботев е на 12-та позиция с 14 точки.

На 22 февруари Ботев ще гостува на Царско село.

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов (Димитър Тонев 46 мин.), Виктор Генев, Станислав Работов (Марио Младеновски 46 мин.), Па Конате, (Салиф Сисе 67 мин.) Мите Цикарски, Кевин Янсон, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Емануел Току (Бисер Бонев 75 мин.), Атанас Илиев

Арда: Иван Караджов, Деян Лозев, Милен Стоев, Милен Желев, Пламен Крумов, Иван Коконов (Иван Тилев 86 мин.), Емил Мартинов, Александър Георгиев, Едимар Жуниор (Тонислав Йорданов 88 мин.), Никола Таравел, Спас Делев (Михаил Александров 90+1 мин.)