Ботев изцяло с юноши загуби с 0:3 от Арда последния си мач за сезона в елита. Светослав Ковачев вкара първите два гола, а третото попадение реализира Ласана Ндайе за успех на гостите от Кърджали. Въпреки загубата обаче феновете на Ботев останаха доволни от представянето на младите "канарчетата" и че тимът игра за първи път през сезона изцяло с български отбор.

Ботев излезе с изключително млад състав изцяло от българи, а единствено по-опитни бяха капитанът Лъчезар Балтанов, Станислав Работов и Красиан Колев.

Преди началото на двубоя Ботев изпрати капитана Виктор Генев, който напуска клуба, след като договорът му няма да бъде удължен.

Виктор Генев обра аплодисментите на Колежа, от клуба го наградиха с плакет и фланелкаДоговорът на капитана на Ботев приключи и няма да бъде удължен

В 8-та минута Радослав Цонев стреля опасно от фаул, но Смъркалев успя да избие в корнер.

В 28-та минута Боруков засече с глава, но Смъркалев спаси.

В 32-та минута Арда откри резултата, след като Радослав Цонев пусна хитро след изпълнение на фаул към Светослав Ковачев, който не остави шансове на Смъркалев за 0:1.

В края на полувремето ударна Боруков премина над вратата.

В 57-та минута Тунгара стреля от границата на пеналта, а Смъркалев изби в корнер.

Малко по-късно последва и неточен удар на Коконов.

Последва и неточен удар с глава на Тунгара.

В 64-та минута изстрел на Радослав Цонев беше избит в корнер от Смъркалев.

В 67-та минута Светослав Ковачев стреля от фаул, а топката срещна напречната греда и излезе в аут.

В 75-та минута Светослав Ковачев успя да реализира с удар в наказателното поле - 0:2.

В 81-та минута Ласана Ндайе се озова сам срещу Смъркалев и реализира за 0:3.

В 87-та минута Красиан Колев отправи хубав удар от фаул, но Господинов изби.

Така Ботев завърши сезона на 10-то място с 36 точки. Арда завърши на седмото място с 58 точки и в събота ще гостува на Левски или ЦСКА 1948 в битка за място в Лигата на конференциите.

Ботев: Стефан Смъркалев, Мирослав Георгиев, Мартин Христов, Станислав Работов (Божидар Сидеров 70 мин.), Димитър Папазов (Даниел Гичев 41 мин.), Красиан Колев, Лъчезар Балтанов, Мартин Ситев (Монир Ал Бадарин 70 мин.), Димитър Балинов, Константин Павлов (Емил Найденов 46 мин.), Станислав Петков (Добромир Павлов 55 мин.)

Арда: Анатолий Господинов, Джуейт Али (Деян Лозев 73 мин.), Алекс Петков, Умар Сако, Милен Желев, Иван Коконов, Радослав Цонев (Станислав Дюлгеров 78 мин.), Светослав Ковачев (Ел Мами Тетах 82 мин.), Станислав Иванов (Иван Тилев 73 мин.), Абубакар Тунгара, Преслав Боруков (Ласана Ндайе 78 мин.)