Ботев изигра силен мач срещу Левски при гостуването си на "Герена" и не беше далеч от победата, но двубоят завърши без победител - 1:1. В 18-та минута Цунами откри, но в 54-та минута Бароан изравни. При 1:1 с ВАР беше отменена дузпа на Ботев.

В 7-та минута Кордоба влезе остро в краката на Етоо, но съдията Никола Попов даде само жълт картон и дори не беше повикан на ВАР да гледа ситуацията за потенциален червен картон, въпреки че на повторението се видя, че имаше основание затова.

В 14-та минута ван дер Каап стреля с глава след изпълнеине на корнер, но стреля над вратата.

В 18-та минута Марин Петков центрира от корнер, а Цунами засече с глава и откри резултата - 1:0.

В 25-та минута Бароан се измъкна и стреля, но Ханкич улови.

В 37-та минута Барона отправи удар извън пеналта, но изстрелът му премина над вратата.

В 41-та минута Роналдо се озова на добра позиция, но не успя да отправи хубав изстрел.

Ботев успя да изравни в 54-та минута, когато Ивелин Попов центрира в пеналта, а Антоан Бароан от воле засече, а топката мина между краката на Андреев за 1:1. Първоначално голът беше отменен заради засада, но след преглед с ВАР беше признат за 1:1.

В 65-та минута Ботев получи дузпа, след като Янис Карабельов беше фаулиран в пеналта от Патрик-Габриел Галчев. Никола Попов обаче беше превикан на ВАР и въпреки, че не се видя категорично, че няма контакт Попов прецени, че няма такъв и отмени дузпата.

В добавеното време на първата част Акере стреля от дистанция, но над вратата.

В 73-та минута Ивелин Попов стреля, но Андреев успя да избие в корнер.

В 79-та минута Рикардиньо стреля от дистанция, но топката срещна страничната греда.

Малко по-късно Бароан отправи удар, но Андреев спаси.

В класирането Ботев е 10-ти с 20 точки, а Левски е шести с 28 точки.

Следващият мач на Ботев е на 25 ноември - домакинство на Пирин.

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петри, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами (Кристиан Димитров 83 мин.), Асен Митков (Рикардиньо 69 мин.), Дарлан Мендес, Марин Петков (Мартин Петков 56 мин.), Адриан Краев, Роналдо, Асими Фадига (Патрик-Габриел Галчев 56 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Янис Карабельов (Йонас Там 90 + 5 мин.), Антонио Перера, Самуел Акере, Ивелин Попов (Дилан Мертенс 89 мин.), Уме Емануел (Уме Емануел 84 мин.), Антоан Бароан (Мартин Секулич 90 мин.)