Отборът на Ботев (Пловдив) допусна поражение от Хебър като гост с 0:1 в двубой от петия кръг на efbet Лига. Така ''канарчетата'' остават на 14-ото място с 2 точки, докато ''гробарите'' са четвърти с 8 пункта. В следващия кръг Хебър гостува на Локомотив (София), а Ботев (Пловдив) посреща Крумовград на ''Колежа''.

Станислав Работов позволи на Георги Николов да му отнеме топката във втората минута. Нападателят намери Ангел Бастунов, който отправи удар от движение, но право в ръцете на Ханкич.

Пловдивчани отговориха с удар на Самуел Акере, който беше блокиран от бранител в ъглов удар.

В 22-ата минута Атанас Кабов пропиля отличен шанс. Роберт Мазан отправи дълго подаване в предни позиции, което изведе крилото зад гърба на отбраната. Хидайет Ханкич тръгна да излиза, но се подхлъзна, а Кабов не успя да използва страхотната възможност, стреляйки в аут. Той имаше възможност да подаде към свободния Георги Николов, но не направи това.

''Жълто-черните'' получиха правото да изпълнят дузпа в 27-ата минута, която беше отсъдена заради нарушение на Роберт Мазан срещу Самуел Акере. Зад топката застана Мартин Секулич, но неговият изстрел беше париран от вратаря Матвей Игонен. Рой Херман не успя да прати топката в мрежата при добавката, тъй като изстрелът му с глава срещна страничната греда.

Веднага след тази ситуация се стигна до огромно напрежение. Точукву Ннади изблъска Николас Пенев на тъчлинията, а футболисти на двата тима влязоха в спор. От цялата ситуацията един от помощниците на Любослав Пенев получи червен картон.

В 38-ата минута Красиан Колев шутира, но ударът му бе блокиран от защитник на домакините.

Втората част започна по перфектен начин за Хебър, защото тимът от Пазарджик откри резултата след само три минути. Георги Николов подаде към наказателното поле, където Ангел Бастунов беше оставен напълно свободен и с безпощаден удар прати топката в мрежата - 1:0.

В 52-ата минута Секулич намери Рой Херман, който показа завършващ удар като на краен бранител и не успя да се възползва от създалата се ситуация.

В 54-ата минута Хидайет Ханкич блокира топката с една ръка при удар с глава на Георги Вълчев.

В 58-ата минута ''канарчетата'' пропуснаха много добър шанс да изравнят резултата. Мартин Секулич изскочи зад гърба на отбраната и изпревари излезлия вратар на пазарджиклии. Нападателят затвори ъгъла си и така не успя да нанесе хубав удар. Топката стигна до Нади, който не успя да насочи кълбото в полупразната врата.

В 66-ата минута изстрел на Самуел Акере от въздуха мина покрай вратата.

Малко след това Георги Николов подаде към Ангел Бастунов, който влезе навътре, а Ханкич се отчете с отлична намеса. Вратарят показа огромна класа и при удар на Атанас Кабов отправен от далечна дистанция.

В 74-ата минута Георги Вълчев шутира от далечна дистанция, но Ханкич спаси с великолепен плонж. Малко по-късно Охене изведе Бастунов сам срещу Ханкич, а Бастунов опита да прокара топката между краката на Ханкич, но вратарят за пореден път се намеси блестящо.

В 81-ата минута Архан Исуф отправи удар от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Пловдивчани останаха с човек по-малко в 83-ата минута, тъй като Джеймс Ето'о беше изгонен с втори жълт картон.

Шест минути след това Вълчев и Ханкич получиха жълти картони, защото се сдърпаха, а вратарят на ''канарчетата'' имаше претенции, че капитанът на домакините е трябвало да бъде изгонен.

На 21 август Ботев е домакин на Крумовград.

Хебър: Матвей Игонен, Николай Николаев, Жоао Сеско, Лазар Марин, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Атанас Кабов, Карлос Охене, Ангел Бастунов, Николас Пенев, Георги Николов

Ботев: Хидайет Ханкич, Николай Минков, Станислав Работов, Йонас Там, Константинос Балояни, Самуел Акере, Рой Херман, Точукву Ннади, Янис Карабельов, Красиан Колев, Мартин Секулич