Ботев загуби с 0:1 от Левски във втория си мач от плейофите в елита. Единственото попадение реализира Марин Петков в 21-та минута.

В 7-та минута Емануел Току стреля опасно, но Михайлов успя да спаси удара му.

В 9-та минута опасен изстрел на Райно премина над вратата.

В 12-та минута Маркиньос отправи опасен удар, който премина покрай вратата.

В 21-та минута Мартин Петков изведе Марин Петков, който се оказа сам срещу Аргилашки и реализира за 0:1.

В 23-та минута Маркиньос стреля от фаул, но Михайлов успя да спаси.

В 34-та минута Михайлов успя да спаси удар на Шоколаров.

В 48-та минута Ботев изпусна най-чистото си положение. Току стреля, но Михайлов успя да отклони изстрела и топката се отби в напречната греда.

В 87-та минута Рабей стреля, но покрай вратата.

В 90-та минута удар на Маркиньос беше избит в корнер от Михайлов.