Ботев успя да победи Хебър с 2:1 и записа първата си победа като гост от февруари, когато се справи с Арда с 2:0. Двубоят се игра на националния стадион Васил Левски, където домакинства Хебър. Мачът изгледа един от най-успешните ни футболисти - Димитър Бербатов. Ботев откри в 27-та минута, след като Бароан се разписа от дузпа, но Бухал изравни. Виктор Генев донесе успеха на Ботев в 80-та минута.

Ботев извърши смяна на един от първоначално обявените си титуляри в последния момент и Па Конате беше заменен от Рой Херман.

В 20-та минута Бароан стреля над вратата на Хебър.

В 22-та минута Венсан Марсел пропусна страхотна възможност за символичните домакини и от изгодна позиция стреля над вратата.

В 25-та минута Брахими нахлу в наказателното поле и беше фаулиран от вратаря на Хебър - Дебърлиев. Съдията отсъди дузпа, която Антоан Бароан превърна в гол - 0:1.

В 37-та минута Брахими стреля, но Дебърлиев улови.

В 47-та минута след центриране от фаул Генев изчисти с глава, но топката се удари в Бухал, но Ханкич внимаваше и спаси.

В 57-та минута Ботев успя да изравни, след като Бухал изведе Богомил Божуркин, който навлезе в наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на Ханкич за 1:1.

В 67-та минута удар на Брахими, но топката срещна гредата, а при добавката Ману стреля, но в напречната греда.

Само малко по-късно имаше нова греда за Ботев и отблизо Минков прати топката в гредата.

Ботев отново излезе напред в резултата в 80-та минута, когато Емануел Току центрира от корнер, а Виктор Генев засече с глава за 1:2.

С успеха Ботев събра 16 точки и е на 10-то място, а Хебър е 14-ти с 11 точки.

Следващата събота Ботев приема Ботев Враца.

Хебър: Петър Дебърлиев, Хлеб Бухал, Корнел Осира, Мартин Михайлов (Муса Сила 30 мин.), Роберт Мазан, Богомил Божуркин (Олексей Лобов 88 мин.), Алехандро Гарсия, Георги Търтов (Пламен Крумов 88 мин.), Венсан Марсел, Октай Хамдиев (Ивайло Михайлов 72 мин.), Арсенио Валпорт (Адеринсола Есеола 46 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Виктор Генев, Джаспър ван Хертъм, Димитър Тонев (Николай Минков 66 мин.), Реда Рабей, Рой Херман, Емануел Току (Атанас Чернев 86 мин.), Елвис Ману (Мартин Секулич 79 мин.), Мохамед Брахими, Антоан Бароан