Клубът на привържениците на Ботев припомни разгрома над Левски с 6:1 в София. Този успех през 1962-а година и до ден днешен остава най-голямата загуба на "сините" като домакин.

Ето какво написаха от КПБП:

От всички големи победи над Левски може би най-впечатляващ е разгромът с 6:1, който Ботев нанася на своите опоненти и то на чужд терен! Това и до ден днешен си остава най-тежкото домакинско поражение за противника.

Мачът се играе на 8 юли 1962 година, като прави впечатление, че треньорът ни, незабравимият Георги Генов, целенасочено оставя извън групата Георги Аспарухов. Дори и без него погромът над домакините е исторически - головете за "канарчетата" отбелязват Георги Харалампиев в 10-та минута, Динко Дерменджиев в 45-та и 70-та, Георги Попов в 61-та и 78-та и Иван Занев в 84-та минута. Само няколко седмици по-късно Ботев завършва сезона с трофей, печелейки купата на България срещу Дунав (Русе).